Výjazdy

Miesto

Hurbanovo časť Aba

Činnosť

Privolaný na pomoc pre HaZZ Komárno a Kolárovo. Odstránenie mot. vozidla z prístupovej komunikácie a dohášanie požiaru

Príčina

Neznáma

FOTOGRAFIE

Požiar osobného motorového vozidla Škoda Fabia

Číslo zásahu

8/2012

Dátum/ čas

28.5.2012 / 21:50

Bližšie určenie udalosti

Požiar osobného motorového vozidla Škoda Fabia

Miesto

Hurbanovo časť Aba

Likvidácia požiaru

Bez zásahu- už sa tam nachádzali príslušníci HaZZ Komárno ktorý zlikvidovali požiar vysokotlakým prúdom.

Príčina

Neznáma

Požiar porastu a lesíka

Dňa 19.5.2012 o cca. 14:00 hod. bol spozorovaný členom MsHZ Hurbanovo požiar suchého porastu a lesíka v mestskej časti Konkoľ. Zasahovali príslušníci MsHZ Hurbanovo s technikou Tatra 148 CAS 32 a privolaný boli na pomoc aj HaZZ Komárno s technikou MB Atego. Zásah trval. cca. 1 hod. 45 min. hod.

Požiar rodinného domu

Dňa 13.5.2012 o cca. 9:30 hod. bol nahlásený operačným strediskom IZS v Nitre požiar rodinného domu v časti Konkoľ. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne s technikou MB Atego a členovia Mestského Hasičského Zboru v Hurbanove s technikou Tatra 148 CAS 32 ktorý zabezpečovali kyvadlovú dopravu vody. Zásah trval. cca. 2:15 hod.

Požiar trávnatého porastu a lesíka

Dňa 05.04.2012 o cca. 13:30 bol mestskou políciou Hurbanova nahlásený požiar trávnatého porastu členom Mestského Hasičského Zboru Hurbanovo v mestskej časti Vík.

Po príchode na miesto udalosti bolo zistené že sa jedná o požiar trávnatého porastu a lesíka.

Po lokalizácii bol zlikvidovaný požiar s technikou Tatra 148 CAS 32 jedným C prúdom a lopatami.

Príčinou vzniku požiaru bolo pravdepodobne vypaľovanie  . Pri zásahu nedošlo k zraneniu osôb. Zásah trval cca. 1 hod 10 min.

Požiar trávnatého porastu

Dňa 17.3.2012 o cca. 11:00 bol nahlásený požiar v objekte miestnej organizácie holubárov členom MHZ Hurbanovo ktorý vtom čase vykonávali brigádu na hasičskej zbrojnici.

Vďaka pohotovej reakcii členov ktorý vykonali výjazd s Tatrou 148 zlikvidovali požiar jedným C prúdom a lopatami.

Príčinou vzniku požiaru bola nedbanlivosť pri práci s karbobrúskou  . Pri zásahu nedošlo k zraneniu osôb. Zásah trval cca. 20 min.

Odčerpávanie vody

Dňa 11.2.2012 o cca. 19:00 boli príslušníci MHZ Hurbanovo požiadaný zo strany HaZZ Komárno na technický zásah do mesta Komárno. Po príchode bolo zistené že sa jedná o prasknutý vodovod v telekomunikačných miestnostiach budovy T-COM. Bola použitá technika DA Avia A31 na odčerpávanie plávajúce čerpadlo PH 1200. Zásah trval cca. 5 hod.

Požiar vysokozdvižného vozíka

Dňa 30.1.2012 o cca. 10:45 bol spozorovaný veliteľom MHZ Hurbanovo požiar vysokozdvižného vozíka vo firme Heineken Slovensko a.s.

Po rýchlom presune s osobným vozidlom na Hasičskú zbrojnicu vykonal výjazd s Tatrou 148 s ktorou zlikvidoval požiar jedným C prúdom.

Po uhasení požiaru dorazili aj príslušníci HaZZ Komárno. Pri zásahu nedošlo k zraneniu osôb. Zásah trval cca. 1 hod.

Požiar trávnatého porastu

Dňa 19.10.2011 o cca.12:30 bol nahlásený požiar oproti čerpacej stanici JURKI-HAYTON náčelníkom mestskej polície. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené že sa jedná o požiar trávnatého porastu a trstiny. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne s technikou MB Atego a Iveco Trakker a členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Hurbanove s technikou Tatra 148 CAS 32 jedným C prúdom. Zásah trval. cca. 1:30 hod.

fotografie

Výjazd kvôli osám

Dňa 10.9.2011 o 10:00 sme absolvovali výjazd kvôli osám ktoré ohrozovali obyvateľa rodinného domu. Po nasadení ochrannej včelárskej kukly sa jednému z hasičov žltočierne potvory podarilo zlikvidovať. Použili sme hasiaci prístroj a repelent.

Odstraňovanie následkov búrky

Dňa 18.7.2011 o 21:30 sme absolvovali výjazd kvôli búrke ktorá sa prehnala územím nášho mesta. Odstraňovali sme stromy spadnuté na cesty, privalený strom na strechu budovy, konár spadnutý na osobné motorové vozidlo. Najviac práce bolo na ul. 1 mája a na ceste smerom na Konkoľ. Bola použitá motorová píla Husqvarna. Záplavy sa nášmu mestu tentoraz našťastie vyhli. Zásah trval cca. do 2:00 hod. Pri zásahu nedošlo k zraneniu príslušníkov Dobrovoľného Hasičského Zboru Hurbanovo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Požiar rodinného domu

Dňa 2.7.2011 o 11:50 bol ohlásený požiar rodinného domu v mestskej časti Konkoľ. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne s technikou MB Atego s jedným vysokotlakým prúdom a členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Hurbanove s technikou Tatra 148 CAS 32 jedným C prúdom. Zabezpečovali sme kyvadlovú dopravu vody. Zásah trval. cca. 1:30 hod. Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Požiar Unimobunky

Dňa 21.6.2011 o 21:30 bol ohlásený požiar unimobunky v mestskej časti Konkoľ. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne s technikou MB Atego, Iveco Trakker s jedným vysokotlakým prúdom a členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Hurbanove s technikou Tatra 148 CAS 32 jedným C prúdom. Zásah trval. cca. 1:30 hod.

Foto 1 2 3

Požiar základnej a materskej školy

Dňa 27.4.2011 o 21:10 bol ohlásený požiar budovy bývalej základnej a materskej školy v Bohatej. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne s technikou MB Atego, Iveco Trakker s jedným vysokotlakým prúdom a členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Hurbanove s technikou Tatra 148 CAS 32 zabezpečili kyvadlovú dopravu vody. Zásah trval cca. 3:50 hod.